نقاش، تصویرگر، مربی نقاشی کودک

جزئیات

۱۵ درس در ۱ فصل

سطح

تمام سطوح

مدت زمان ۳۳ دقیقه
حجم ۴۱۰.۲۵ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "آموزش نقاشی با پاستل روغنی برای کودکان" :

در دوره آموزش نقاشی با پاستل روغنی برای کودکان تکنیک های پاستل روغنی در نقاشی برای کودکان و همچنین مربیان هنر و مربیان مهدکودک ها به صورت رایگان آموزش داده شده

سلام به بچه های عزیز، مربیان نقاشی و معلم های هنر مهربون 

همینطور یک سلام ویژه به پدر و مادرهای هنرمند و هنردوستی که در منزل به کودک خودشون نقاشی یاد می دهند.

بسته آموزشی رایگان کار با پاستل روغنی شامل تکنیک های مقدماتی و نسبتا پیشرفته برای کودکان هست که به همراه ویدئوی آموزشی تهیه شده است. 

خوشحال می شوم که نظراتتون را برای بهتر شدن کار و تهیه دوره های دیگر برام کامنت کنید.

اول به یک سوال جواب بدهم؛ چرا پاستل روغنی؟ 

پاستل روغنی برای بچه ها مخصوصا کوچکترها گزینه خوبی هست چون:

1- قطر آن از مداد بیشتر هست و برای دست های کوچک کار کردن با آن راحت تر است

2- رنگ دهی خوبی داره و نیاز به فشار زیاد نداره و کودک خسته نمی شود

3-به دلیل نرم بودن بچه ها از کارکردن با آن لذت می برند

4- از لحاظ اقتصادی به صرفه هست و زود تمام نمی شود (مثل ماژیک)

فهرست درس های آموزش نقاشی با پاستل روغنی برای کودکان:

درس اول- آموزش سه روش ساده برای کار با پاستل روغنی

درس دوم- یک تمرین ساده برای شروع کار با پاستل روغنی؛ رسم سه مدل درخت فانتزی

درس سوم-ایجاد طیف رنگی گرم با استفاده از روش محو کردن و آموزش مفهوم ضد نور

درس چهارم - ایجاد طیف رنگی سرد با استفاده از روش محو کردن؛ درک مفهوم عمق در نقاشی

درس پنجم - تمرین همنشینی رنگها برای خردسالان

درس ششم- تمرین همنشینی رنگها برای سنین بالاتر

درس هفتم-تمرین نامتقارن و همنیشینی رنگ ها

درس هشتم- تمرین کشیدن خط خمیده به شکل موج و همنشینی رنگ ها

درس نهم - تمرین دوری و نزدیکی برای خردسالان

درس دهم- تمرین دوری و نزدیکی برای سنین بالاتر

درس یازدهم - استفاده از رنگ سفید کاغذ در نقاشی

درس دوازدهم- لایه لایه رنگ زدن با پاستل روغنی

درس سیزدهم - یک روش چاپ با استفاده از پاستل روغنی

درس چهاردهم - ایجاد زمینه با استفاده از چسب کاغذی و پاستل روغنی

درس پانزدهم - تمرین منظره در شب

توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۴ قسمت آموزشی از ۱۵ قسمت را مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از خرید و ورود در آموزش قابل مشاهده است)

توجه: پس از ورود به "آموزش نقاشی با پاستل روغنی برای کودکان" می توانید فیلم های آموزشی را به صورت رایگان دانلود کنید.

پیش نیازهای آموزش نقاشی با پاستل روغنی برای کودکان :

پیش نیاز ندارد

هدف گذاری دوره آموزشی :

در این دوره شما با سه تکنیک کار با پاستل روغنی آشنا می شوید


برای چه کسی مفید است ؟

این دوره برای کودکان پیش دبستانی و دبستان مفید است.

برای مربیان نقاشی و معلم های هنر مدارس قابل استفاده است.

برای والدینی که در خانه به فرزند خودشان آموزش می دهند نیز کاربرد دارد.


ابزارهای مورد نیاز :

پاستل روغنی

کاغذ یا مقوای بدون بافت


فصل ۱ روشهای نقاشی با پاستل روغنی

۱

در این تمرین می خواهم سه روش رنگ زدن با پاستل روغنی را به شما آموزش دهم. وقتی لوازم را آماده کردید ویدئو را تماشا کنید. وسایل لازم: پاستل روغنی ( مارک چیکی چیکی بهتر است) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی

۲

برای اینکه یک نقاشی ساده با پاستل روغنی رو انجام بدهیم این تمرین رو آماده کردم. وسایل لازم را آماده کنید و با نگاه کردن به فیلم آموزشی نقاشی بکشید. در نقاشی خودتان خلاقیت داشته باشید می توانید درختان دیگری هم اضافه کنید یا اینکه درختان را در یک جنگل بکشید. وسایل لازم: پاستل روغنی ( مارک چیکی چیکی بهتر است) کاغذ یا مقوای نازک

۳

تمرین محو کردن رنگهای پاستل روغنی در پس زمینه وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی

۴

خلاصه: یادگیری مفهوم فاصله و عمق با استفاده از پاستل روغنی وسایل لازم: پاستل روغنی ( مارک چیکی چیکی بهتر است) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی

۵

خلاصه: تمرین رنگ زدن با پاستل روغنی برای کودکان وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی ماژیک مشکی روش کار: پدر و مادر عزیز با ماژیک مشکی یک حلزون بزرگ مثل نمونه بکشید و کودک خود را راهنمایی کنید تا لاک حلزون را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کند. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی.

۶

خلاصه: تمرین زمینه سازی با پاستل روغنی وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی روش کار: بچه های عزیزم نظرتان درباره کشیدن یک منظره با کاکتوس چیست؟ من خودم کاکتوس خیلی دوست دارم و به نظرم کشیدن آن خیلی ساده است. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید. یک منظره دیگر را انتخاب کنید یا چند شکل با کاکتوس دیگر به همین نقاشی اضافه کنید.

۷

خلاصه: درک بهم ریختن ساختار و اجزای طبعی یک شکل مثل صورت وسایل لازم: ماژیک مشکی پاستل روغنی ( مارک چیکی چیکی بهتر است) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی

۸

لاصه: تمرین کشیدن خطوط منحنی و خمیده به همراه رنگ آمیزی با پاستل روغنی وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی روش کار: بچه های عزیزم خط ها را می شناسید؟ می توانید انواع خط را نام ببرید و آنها را رسم کنید؟ همانطور که می دانید تمرین های ساده ای برای کار با پاستل روغنی وجود دارد که این تمرین یکی از آنها هست. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید.

۹

خلاصه: تمرین ایجاد فاصله دور و نزدیک وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی بچه های عزیزم تمرین های ساده ای برای کار با پاستل روغنی وجود دارد که این تمرین یکی از آنها هست. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. به فاصله ها دقت کنید. جسمی که دور تر است کوچکتر و جسمی که نزدیک تر است بزرگ تر به نظر می آید. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید. یک منظره دیگر را انتخاب کنید یا چند شکل دیگر به همین نقاشی اضافه کنید.

۱۰

خلاصه: یادگیری پرسپکتیو یک نقطه ای وسایل لازم: پاستل روغنی ( مارک چیکی چیکی بهتر است) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی

۱۱

خلاصه: استفاده از سفیدی صفحه در نقاشی وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک

۱۲

خلاصه: تمرین لایه لایه کار کردن با پاستل روغنی وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی روش کار: بچه های عزیزم نقاشی از طبیعت یکی از موضوعات پر استفاده است. می توانید یک روز به بیرون بروید و از درختان و گل ها نقاشی بکشید. من اینجا یک شاخه درخت را انتخاب کردم که در بهار شکوفه داده است. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید. یک منظره دیگر را انتخاب کنید یا چند شکل دیگر به همین نقاشی اضافه کنید.

۱۳

وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک خودکار یا مداد تیز روش کار: بچه های عزیزم برای انجام این تمرین یک سری تصویر آماده در ادامه گذاشتم که می توانید از بین آنها انتخاب کنید اما هیچ اجباری نیست می توانید تصویرهای دیگر بکشید و از این تمرین لذت ببرید. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به چاپ.

۱۴

خلاصه: تمرین نقاشی با کمک ابزار اضافه، کمک به رنگ آمیزی تمیز وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک چسب کاغذی روش کار: بچه های عزیزم! با کمک چسب کاغذی می توانید شکل های مختلفی در صفحه ایجاد کنید و داخلش را رنگ بزنید بدون اینکه نگران باشید که از خط بیرون می روید. آخر کار چسب را جدا می کنید و نتیجه کار تمیز و مرتب خودتان را می بینید. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید.

۱۵

خلاصه: تمرین آشنایی با نور و سایه وسایل مورد نیاز: پاستل روغنی (مارک چیکی چیکی) کاغذ یا مقوای نازک دستمال کاغذی روش کار: بچه های عزیزم همیشه هنگام نقاشی به منبع نور خود در نقاشی توجه کنید. هر جا که نور قرار بگیرد روشن تر خواهد بود. اگر چیزی جلوی نور قرار بگیرد سایه آن روی زمین می افتد. وسایل را آماده کنید و همراه با فیلم شروع کنید به نقاشی. وقتی روش کار را یاد گرفتید تمرین را با خلاقیت خودتان انجام بدهید. یک منظره دیگر را انتخاب کنید یا چند شکل دیگر به همین نقاشی اضافه کنید.

امتیاز کلی دوره

( ۵)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۶

پروفایل
محمد لشکربلوکی
امتیاز من به این دوره
خیلی خوب بود

واقعا از مدرس این مجوعه تشکر میکنم


پروفایل
زهرا نوری
امتیاز من به این دوره
بدون عنوان

عالی


پروفایل
فائزه عاقلی
امتیاز من به این دوره


پروفایل
محمد شاهین فر
امتیاز من به این دوره
بررسی

این آموزش در سطح مقدماتی و همچنین کودکان عالی بود.


پروفایل
محمد صدرا میرجلیلی
امتیاز من به این دوره


پروفایل
navid بی نام
امتیاز من به این دوره


بیشتر