جشنواره پاییزی لیموناد، تا 70% تخفیف برای همه دوره‌ها ... همه_تخفیف‌ها
۸۹۰۰۰ تومـــان

جزئیات آموزش

۴۶ درس در ۶ فصل

سطح

تمام سطوح

مدت زمان ۵۱۵ دقیقه
حجم ۱۶۶۸.۶۲ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "آموزش ایلوستریتور 2019 جامع - پروژه محور" :

در دوره جامع ویدیویی آموزش ایلوستریتور 2019 شما تمامی مباحث ضروری نرم افزار Adobe Illustrator را به صورت کامل و پروژه محور می آموزید

هدف این دوره آموزش ایلوستریتور به صورت پروژه محور است تا ایده ای که در سر دارید را از صفر تا صد اجرا نمایید.

چرا آموزش ایلوستریتور رسانه ی آموزشی مکتب تی وی:

برنامه مدون آموزشی کامل که تمام مطالب مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص را در بر داشته باشد

در عین کامل بودن به واسطه ی پیچیدگی نسبی نرم افزار نسبت به فتوشاپ، به صورت عملی تمرینات لازم را در حین تدریس انجام دهد

شرایطی را فراهم سازد که به راحتی هنرجو به تمرین و ممارست بپردازد.

پکیجی که پیش رو دارید در حدود 9 ساعت آموزش بدون زیاد و کم تمام آنچه که برای تبدیل شدن به یک ایلوستریتورکار حرفه ای نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و خیال هنرجو بابت کامل بودن دوره آموزشی راحت خواهد بود

وجود فایل های تمرینی در قسمت هایی از آموزش که به تمرین نیاز داشته باشند موجب شده است که کاربر تنها به صفحه مانیتور خیره نگردد! و مطالب بیان شده در آموزش را به صورت عینی خودش تجربه نماید و آنگاه به ادامه پروسه ی آموزشی بپردازد همچنین با توجه به فرمت های مختلفی که در آموزش مورد استفاده قرار می گیرند کاربر نیازی به محیا کردن آن ها نداشته و به راحتی صرفا به تمرین و ممارست در انجام تمرینات خواهد پرداخت.

درباره مدرس:

مرجان حیدری دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد گرافیک شخصیتی علاقه مند به آموختن و آموزش دادن.

همکاری با ارگان های دولتی مانند میراث فرهنگی، استانداری ها و همینطور موسسات فرهنگی و هنری در زمینه های طراحی گرافیکی و همینطور شرکت های چاپ و تبلیغات

مدیریت هنری ورکشاپ های هنری مانند ورکشاپ های عکاسی و بازیگری و …

از جمله فریلنسرهای برتر در سطح کشور در زمینه طراحی گرافیک

توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۱۳ قسمت آموزشی از ۴۶ قسمت را رایگان مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از خرید و ورود در آموزش قابل مشاهده است)

توجه: با اطمینان دوره آموزشی "آموزش ایلوستریتور 2019 جامع - پروژه محور" را بخرید در صورتی که این آموزش مطابق با اطلاعات آن نبود و شما از خرید راضی نبودید، بازگشت وجه انجام می شود.

فصل ۱ آشنایی با فضای کاری نرم افزار و قسمت های مختلف آن

۱

۲

در این قسمت با مفهوم بردار و نرم افزار برداری و اینکه این نرم افز ار ها چه تفاوتی با نر م افزار های پیکسلی مثل فتوشاپ داره ، اشنا میشیم .همچنین در مورد ساختار تصویر توی نرم افزار های برداری و تفاوت اون با تصاویر رستری و مفهوم رزولیشن یاد می گیریم.

۳

در این ویدئو با قسمت های مختلف صفحه ی استارت (start page ) آشنا می شیم و یاد می گیریم چطور یک سند جدید ایجاد کنیم . از طریق new document به صفحه ی تنظیمات سند وارد می شیم و با گزینه های مختلف اون مثل سایز ها ی آماده و کاربرد های مختلف اونها در طراحی ، نحوه ی استفاده از bleed ، مود رنگی و سایر موارد آشنا می شیم. همچین یاد می گیریم که چطور تصاویر رو رو در نزم افزار باز کنیم یا اونها رو به داکیومنتی که ساختیم وارد کنیم.

۴

توی این ویدئو در مورد قسمت های مختلف نرم افزار مثل menu bar , control bar , tool box statuse bar, و انواع پنل ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور فضای کاری یا work space رو بر اساس نیاز کار خودمون بچینیم.

۵

توی این ویدئو با تب ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور بین تب ها حرکت کنیم یا چینش اونها رو عوض کنیم ، یاد می گیریم که چطوراز طریق گزینه ی arreng در منوی window تب ها رو به حالت زبانه ای یا شناور در صفحه در بیاریم و اون ها رو بر اساس نیاز خودمون در کنار هم بچینیم.

۶

۷

توی این ویدئو با مفهوم آرت بورد ، و نحوه ی کار با ابزار آرت بورد آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور تعداد آرتبورد ها رو کم یا زیاد کنیم ، اونها رو جابه کنیم ، اندازه ی اون ها رو تغییر بدیم یا با امکانات دیگه ای که در کنترل بار برای این ابزار وجود داره کار کنیم.

۸

توی این ویدئو با بعضی از امکانا ت و گزینه های موجود توی منوی view آشنا می شیم و در مورد screen mood و گزینه هایی که برای ویوی صفحه نمایش وجود داره یاد می گیریم و همچنین با نحوه ی کار کردن با گزینه ی outline و actual size آشنا می شیم.

فصل ۲ آشنایی با دستورات ابتدایی نرم افزار و شرتکات های آنها

۱

توی این ویدئو با zoom tool و hand tool که ابزار های بزرگنمایی و حرکت در صفحه هستن آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار ها در قسمت های خاصی از صفحه زوم کنیم همچنین با پنل navigator آشنا می شیم که به وسیله ی اون می تونیم زوم کردن و حرکت و جابه جایی در صفحه رو کنترل کنیم

۲

توی این ویدئو با بعضی از امکانات منوی ادیت ، دستوراتی مثل undo و redo ، copy ، cut،past وهمچنین شرتکات های این دستورات آشنا می شیم .

۳

توی این ویدئو در مورد خطوط راهنمای خط کش rulers) ) ، gide lines ، gride، و نحوه ی ظاهر کر دن و مخفی کردن اونها و همچنین شرتکات های ا ین دستورات و خیلی موارد دیگه توی منوی view یاد خواهیم گرفت.

۴

توی این ویدئو با سلکشن تول آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور هر آبجکتی که به داکیومنت وارد می کنیم یا اون رو ترسیم می کنیم رو به حالت انتخاب در بیاریم. همچنین یاد می گیریم که چطور به وسیله ی گزینه های مختلف منوی سلکت به صورت گروهی آبجت ها رو انتخاب کنیم . همچنین با lasso tool که یکی دیگه از ابزار های سلکت هست آشنا می شیم.

۵

توی این ویدئو با ترنسفورمیشن ها یعنی ابزار هایی که برای اعمال تغیراتی مثل جابه جایی ، تغییر اندازه تغییر زاویه و قرینه سازی و … از اونها استفاده می شه آشنا می شیم . همچنین یاد می گیریم که چطور از مسیر های مختلفی به این ابزار ها دسترسی پیدا کنیم.

۶

توی این ویدئو با مفهوم arrange و group کردن آبجکت ها آشنا می شیم ، شرتکات های موجود برای این دستورات رو یاد می گیریم ، به وسیله گروپ کردن آبجکت ها با هم اون هارو دسته بندی می کنیم و در نهایت چطور در صورت نیاز گروپ ها رو isolate کنیم.

۷

توی این ویدئو با مفهوم لایه ها آشنا می شیم، یاد می گیریم که لایه ها چی هستن و چطور از طریق پنل لایه ها می تونیم اونها رو مدیریت کنیم. قفل کردن لایه ها ، پنهان کردن اونها ، پاک کردن و موارد دیگه رو توی پنل لایه ها یاد می گیریم.

فصل ۳ آشنایی با ابزار های ترسیمی و انجام ترسیمات ساده و تصویرسازی

۱

توی این ویدئو اولین قدم رو برای ترسیم اشکال خیلی ساده در نرم افزار ایلاستریتور برمی داریم ،با سیگمنت پت ها یا همون پاره خط ها آشنا می شیم . یاد می گیریم که چطور با ابزار هایی که برای ترسیم خطوط آماده وجود داره . پاره خط های مستقیم یا منحنی رو رسم کنیم ، به وسیله ی ابزار sicsors اونها رو تکه تکه کنیم و با join tool نقاط پاره خط ها رو به هم متصل کنیم و با اونها پترن های ساده و جذاب رو بسازیم

۲

توی این ویدئوها با شیپ های (shape) آماده آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور اشکال ساده ی هندسی رسم کنیم . و به وسیله چرخاندن ، کپی کردن ، روتیت کردن (و به طور کلی هرچیزی که تا به اینجا و توی ویدئو های قبل یاد گرفتیم ) شکل های پیچیده تری بسازیم . همچنین با پنجره ی تنظیمات این ابزار ها آشنا می شیم همچنین با ابزار direct selection tool و انکر پوینت ها (anchor point) آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار انکر پوینت ها رو به صورت تکی یا گروهی سلکت کنیم و از طریق کار با بازو های دو طرف هر انکر پوینت مسیر ها رو تغییر بدیم

۳

توی این ویدئو با مفهوم fill و strock و ابزارهایی که برای رنگ دهی به آبجکت ها استفاده می شن آشنا می شیم .، کار با پنجره ی color picker رو یاد میگیریم و با مود های رنگی مختلف و کاربرد های اونها آشنا می شیم . همچنین از panel swatch ها استفاده می کنیم و با swatch library پالت های رنگی مختلفی که در اون وجود داره آشنا می شیم.

۴

توی این ویدئو با مفهوم opacity یا همون میزان شفافیت آبجکت ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از control bar مقدار اون رو تغیر بدیم همچنین با ابزار eyedropper toolو کارکرد اون آشنا می شیم .یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار از رنگ های مختلفی که توی داکیومنت وجود داره نمونه گیری کنیم و از اونها توی ترسیمات جدید خودمون استفاده کنیم . یا حتی از رنگ های یک تصویر که به داکیومنت وارد می کنیم نمونه گیری کنیم و پالت رنگی جدیدی بسازیم.

۵

توی این ویدئو با ابزار مجیک وند آشنا می شیم ، و یاد می گیریم چظور از طریق این ابزار می تونیم به راحتی آبجکت ها رو بر اساس شباهت هاشون سلکت کنیم . همچنین از طریق منوی مجیک وند می تونید به تنظیمات مختلف این ابزار دست پیدا کنید.

۶

توی این ویدئو با پرکاربرد ترین ابزار ترسیمی ایلاستریتور یعنی ابزار pen آشنا می شیم ، اما قبل از اون در مورد انواع انکرپوینت ها مثل نقطه گوشه ها و نقطه منحنی ها و نحوه ی تبدیل کردن اونها به هم رو یاد می گیریم . و بعد از یاد گرفتن اونها به راحتی می تونیم با ابزار pen کار کنیم و اشکال پیچیده ای مثل پرتره ی خودمون رو ترسیم کنیم

۷

توی این ویدئو با ابزار pencile و ابزار های زیر مجموعه ی اون مثل shaper tool، smooth tool ، path ereaser tool آشنا می شیم و نحوه ی ترسیم خطوط و اشکال رو به صورت خیلی دست ازاد و راحت یاد می گیریم .همینطور وارد پنجره ی تنظیمات این ابزار می شیم و تنظیمات مختلفی برای ترسیماتمون در نظر می گیریم.

۸

توی این ویدئو با ابزار paintbrush و تفاوت اون با ابزار pencil و pen آشنا می شیم . یاد می گیریم که چطور با براش های مختلف ویژگی های مختلفی رو به خطوط و مسیر ها بدیم و چطور از طریق پنجره ی تنظیمات براش ها کیفیت اونها رو تغییر بدیم. همچنین با امکانات مختلف پنل brush آشنا می شیم.

۹

توی این ویدئو با ابزار blube brush tool کار می کنیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار سطوح مختلف رو خیلی آزادانه و راحت ترسیم کنیم.

۱۰

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور قسمتی از آبجکت ها رو پاک کنیم ، با دو تا ابزار برای این کار آشنا می شیم ، ereaser tool و path ereaser tool ، همچنین در مورد نحوه ی عملکرد این ابزار ها و تفاوتشون با هم یاد خواهیم گرفت.

۱۱

توی این ویدئو با ابزار carvatur tool آشنا می شیم ، یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار منحنی های کااملا متقارن رسم کنیم ، همچنین توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور کاراکتر های پرپیچ و خم رو ترسیم کنیم.

۱۲

توی این ویدئو با مفهوم استروک strock بیشتر آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با پنل استروک کار کنیم . توی این پنل با نحوه ایجاد خط چین ها و تنظیمات مختلف اون و نحوه ی استفاده از profil های مختلف آشنا می شیم.

۱۳

توی این ویدئو با ابزار width tool و کارکرد اون آشنا می شیم . به وسیله ی این ابزار می تونیم توی قسمت های مختلف یک پاره خط ضخامت های مختلفی رو به وجود بیاریم. و همچنین می تونیم از طریق پنل استروک اون رو به یک پروفایل جدید تبدیل کنیم و توی تمام پروژه هامون از اون استفاده کنیم.

۱۴

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور آبجکت هایی که ترسیم کردیم رو به وسیله ابزارهایی مثل puppet warp و shear تغییر شکل بدیم و یا اون ها رو دفورمه کنیم.

۱۵

توی این ویدئو با همراستازی آبجکت ها و امکاناتی که توی پنل alignment برای این کار وجود داره آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور ابجکت ها رو با از جهات مختلف align یا همراستا کنیم

۱۶

توی این ویدئو با مسیر های ترکیبی آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از منوی objectیک compound path بسازیم ، بعد از اون با پنل pathfinder آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از طریق این پنل مسیر های ترکیبی متفاوت ترو اشکال پیچیده تری رو بسازیم . و در نهایت هم به وسیله ی امکانات این پنل با هم یک شکل هندسی از کاشیکاریهای قدیمی رو بسازیم .

۱۷

توی این ویدئو با ابزار knife که از اون برای بریدن و چند تکه کردن آبجکت ها استفاده می کنیم یاد خواهیم گرفت

۱۸

توی این ویدئو با ابزار shape builderو کارکرد اون آشنا می شیم . به وسیله این ابزار می تونیم از دل مجموعه ای از خطوط یا اشکال در هم آبجکت ها و شکل های جدیدی بیرون بکشیم . و البته توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور به صورت هدفمند از این ابزار برای ترسیم ایده های خودمون استفاده کنیم

فصل ۴ معرفی با سیستم رنگی ( ابزار ها و امکانات برای رنگ گذاری)

۱

توی این ویدئو با ابزار live paint booketو نحوه ی رنگ دهی به آبجکت ها به صورت خیییلی سریع و راحت آشنا می شیم . به وسیله ی این ابزار آبجکت های مختلف رو با هم ترکیب می کنیم و به راحتی به قسمت های مختلف ترکیب رنگ می دیم بدون اینکه نیاز باشه اون قسمت ها رو از هم جدا کنیم.

۲

توی این ویدئو کار با belend mood رو یاد می گیریم و با دو مسیر برای استفاده از امکانات belending mood آشنا می شیم . به وسیله ی این این ابزار می تونیم طیف های رنگی مختلفی رو ایجاد کنیم و تعداد پله های رنگی موجود بین دو آبجکت رو از طریق پنجره ی تنظیمات این ابزار بر اساس انتخاب و نیاز خودمون مشخص کنیم.

۳

در این ویدئو با ابزار mesh tool اشنا می شیم . به کمک این ابزار می تونیم سایه روشن های متنوعی در یک آبجکت ایجاد کنیم و از جهات مختلفی نور و سایه ایجاد کنیم

فصل ۵ آشنایی با متن و تایپو گرافی به وسیله ابزار ها

۱

توی این ویدئو با type tool و نحوه ی وارد کردن متون به نرم افزار ایلاستریتور آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با تنظیمات مختلف پنل های paragraph وcharacter کار کنیم . می فهمیم که چطور بین حروف و سطر های نوشته فاصله ی بیشتری بزاریم و اون ها رو به صورت چپ چین یا راست چین در بیاریم و در مورذ خیلی قابلیت های دیگه ی این ابزار یاد خواهیم گرفت

۲

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور روی یک خط تایپ کنیم . یا اون رو توی یک محدوده ای که قبلا ترسیم کردیم جا گذاری کنیم

۳

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطورمتن هارو از حالت text خارج و به منحنی تبدیل کنیم و به طور کلی با نحوه ی تایپوگرافی توی این نرم افزار آشنا می شیم.همچنین کار با گزینه ی expand رو یاد می گیریم

۴

توی این ویدئو با ماسک کردن ابجکت ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که برای چه کارهایی می تونیم از این قابلیت نرم افزار استفاده کنیم .

۵

توی این ویدئو با پنل symbol و ابزاری که می تونیم به وسیله ی اون از symbol ها استفاده کنیم یاد خواهیم گرفت .و همینطور یاد می گیریم که چطور از symbol هایی که می سازیم توی پروزه های مختلف استفاده کنیم .

۶

توی این ویدئو با یکی از فیچر های جدید نرم افزار ایلاستریتور در ورژن 2019 آشنا می شی و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی یک فیچر یک آبجکت رو انتخاب کنیم و همزمان هر تغیری که روی اون اعمال می کنیم رو ی آبجکت های مشابه اون هم اعمال بشه.

۷

توی این ویدنو با بعضی از امکانات موجود توی منوی افکت آشنا می شیم . یاد میگیریم چطور زیر آبجکت ها سایه قرار بدیم . چطور اون هارو دفرمه کنیم یا چطور اونها رو محو کنیم

فصل ۶ جمع بندی و کنترل سند چاپی

امتیاز کلی دوره

( ۴.۷۵)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۴

پروفایل
shayan 79
امتیاز من به این دوره
ایلاستریتور

بطور کلی خوب بود. ممنون


پروفایل
شبنم فاتحی
امتیاز من به این دوره
ایلسترایتور

با سلام خوب بود


پروفایل
elham afzali
امتیاز من به این دوره
تشکر

خوب بود فقط نوع صحبت کردن مدرس خیلی حرف ها را می کشد


پروفایل
محسن سلمانوندی
امتیاز من به این دوره
دوره ایلوستریتور 2019

خوب بود


بیشتر