( ۲ بررسی با میانگین ۴.۵ امتیاز)
۱۵۸۰۰۰ تومـــان
۷۹۰۰۰ تومـــان
۷۹۰۰۰ تومان تخفیف
جزئیات

۴۶ درس در ۶ فصل

سطح

تمام سطوح

مدت زمان ۵۲۶ دقیقه
حجم ۱۶۶۸.۶۲ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "دوره جامع آموزش ایلوستریتور 2019" :

در دوره جامع ویدیویی آموزش ایلوستریتور 2019 شما تمامی مباحث ضروری نرم افزار Adobe Illustrator را به صورت کامل و پروژه محور می آموزید

ایلاستریتور چیست؟

یکی از نرم افزارهای کمپانی ادوبی adobe نرم افزار ایلاستریتور ( illustrator ) می باشد. نرم افزاری برداری که مورد استفاده طراحان گرافیکی بوده و برای کارکردن با تصاویر وکتوری از آن استفاده می گردد. و همانطور که از اسم آن مشخص است که به معنی تصویرگر است، نرم افزاری برای خلق تصاویر و به تصویر کشیدن و ترسیم است.

ساختار تصاویر دنیای گرافیک به دو قسمت وکتوری و پیکسلی تقسیم می گردد و همانطور که گفته شد ایلوستریتور برای کارکردن با تصاویر وکتوری مورد استفاده قرار می گیرد و برخلاف فتوشاپ که از قواعد و چارچوب تصاویر پیکسلی پیروی می کند، ساختار کاری ایلوستریتور برحسب معادلات و روابط ریاضی بنا شده است که این امر موجب شده است که زوم کردن و تغییر اندازه در پروژه ی کار شده در نرم افزار تاثیری بر کاهش کیفیت تصاویر نداشته باشد و به طور کلی یک گرافیک برداری از مفهوم رزولیشن مستقل باشد. برای مثال یک تایر دوچرخه در یک طراحی با استفاده از گرافیک برداری با استفاده از یک معادله ریاضی برحسب یک دایره با شعاع خاص تعریف شده است که در یک مکان خاص و با یک رنگ خاص درون آن پر شده است و شما می توانید اندازه، یا رنگ تایر را تغییر داده بدون آن که افت کیفیتی را شاهد باشید، زیرا در ساختار معادلات پایه برای این تغییرات شما اقداماتی در راستای جبران خواهد داشت.

هدف این دوره ی آموزشی بررسی کاربرد اصلی نرم افزار، یعنی ایده ای که در سر دارید را از صفر تا صد اجرا نمایید.

چه کسانی از ایلاستریتور استفاده می کنند؟

آمار نشان می دهد حدود 90 درصد افرادی که لقب (طراح گرافیک) به خود داده اند از این نرم افزار برای پروژه های خود استفاده نموده اند به طوریکه اکثر مدیران شرکت های تبلیغاتی و طراحی گرافیک که اقدام به جذب نیروی گرافیست می نمایند داشتن مهارت در این نرم افزار را در رزومه فرد عاملی تعیین کننده قلمداد می کنند و بسیاری از پروژه های طراحی درخواستی کارفرمایان با استفاده از ایلوستریتور پیاده سازی می شوند و این ها خود گویای اهمیت این نرم افزار در طراحی می باشد و متخصصین این نرم افزار جزو دسته ی حرفه ای ها خطاب می شوند.

متخصص ایلاستریتور وارد چه دسته ای از مشاغل می شود؟

1. طراحی گرافیک: افرادی که در حوزه های مختلف طراحی کار میکنند بهتر است از روز اولی که کار خود را آغاز میکنند این نرم افزار را ابزار اصلی کاری خود قرار دهند

2. تصویرگری: افرادی که تصویرسازی کتاب و نشریات و مجلات را انجام می دهند مانند تصویر سازی کودک که کاربرد زیادی دارد و برای تصویرگرانی که علاقه به تصویرسازی دیجیتالی به جای دستی و فیزیکی دارند مورد بسیار مناسبی خواهد بود

3. طراحی پارچه و لباس: افرادی که اصطلاحا پترن دیزاینر نامیده می شوند و می خواهند طراحی خود را به یک نساجی و یا کارخانه تولید پوشاک برای تولید پوشاک مد نظر تحویل نمایند. همچنین افرادی که طراح مد و لباس هستند برای اینکه ایده های ذهنی خود را به اجرا برسانند و یا یک پیش نمایش از آن داشته باشند می توانند این کار را با ایلاستریتور به انجام برسانند

4. طراحی کاراکتر و انیمیشن: این افراد می توانند در این نرم افزار از صفر کاراکتر مدنظر خود را در حالت های مختلف طراحی نموده و با کمک انیماتور ها آن ها را متحرک سازی نمایند

5. نقاشی: دیگر زمان آن رسیده است که نقاشان قلمو و رنگ روغن را کنار گذاشته و رو به نقاشی دیجیتال آورند و نقاشانی که برای مثال به نقاشی دیواری مشغولند برای ساخت یک پیش نمایش از کار خود برای نشان دادن به کارفرما می توانند آن را در ایلاستریتور پیاده نمایند

6. طراحان وب: با اضافه کردن امکاناتی بر حول محور وب و همینطور پشتیبانی از فرمت SVG در ورژن های جدید ایلوستریتور، این نرم افزار مورد استفاده ی بسیاری از طراحان وب برای انجام پروژه های مدنظر در گرافیک پروژه های خود شده است

چرا آموزش ایلوستریتور رسانه ی آموزشی مکتب تی وی:

برنامه مدون آموزشی کامل که تمام مطالب مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص را در بر داشته باشد

در عین کامل بودن به واسطه ی پیچیدگی نسبی نرم افزار نسبت به فتوشاپ، به صورت عملی تمرینات لازم را در حین تدریس انجام دهد

شرایطی را فراهم سازد که به راحتی هنرجو به تمرین و ممارست بپردازد.

پکیجی که پیش رو دارید در حدود 9 ساعت آموزش بدون زیاد و کم تمام آنچه که برای تبدیل شدن به یک ایلوستریتورکار حرفه ای نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و خیال هنرجو بابت کامل بودن دوره آموزشی راحت خواهد بود

وجود فایل های تمرینی در قسمت هایی از آموزش که به تمرین نیاز داشته باشند موجب شده است که کاربر تنها به صفحه مانیتور خیره نگردد! و مطالب بیان شده در آموزش را به صورت عینی خودش تجربه نماید و آنگاه به ادامه پروسه ی آموزشی بپردازد همچنین با توجه به فرمت های مختلفی که در آموزش مورد استفاده قرار می گیرند کاربر نیازی به محیا کردن آن ها نداشته و به راحتی صرفا به تمرین و ممارست در انجام تمرینات خواهد پرداخت.

درباره مدرس:

مرجان حیدری دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد گرافیک شخصیتی علاقه مند به آموختن و آموزش دادن!

همکاری با ارگان های دولتی مانند میراث فرهنگی، استانداری ها و همینطور موسسات فرهنگی و هنری در زمینه های طراحی گرافیکی و همینطور شرکت های چاپ و تبلیغات 

مدیریت هنری ورکشاپ های هنری مانند ورکشاپ های عکاسی و بازیگری و …از جمله فریلنسرهای برتر در سطح کشور در زمینه طراحی گرافیک


توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۴ قسمت آموزشی از ۴۶ قسمت را رایگان مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از خرید و ورود در آموزش قابل مشاهده است)

توجه: با اطمینان دوره آموزشی "دوره جامع آموزش ایلوستریتور 2019" را بخرید در صورتی که این آموزش مطابق با اطلاعات آن نبود و شما از خرید راضی نبودید، بازگشت وجه انجام می شود.

توجه: پس از خرید و ورود به "دوره جامع آموزش ایلوستریتور 2019" فیلم های آموزشی را می توانید مشاهده یا دانلود کنید.همچنین امکان دانلود یکجا دوره توسط نرم افزار اینترنت دانلود منیجر وجود دارد.

فصل ۱ آشنایی با فضای کاری نرم افزار و قسمت های مختلف آن

۱

۲

در این قسمت با مفهوم بردار و نرم افزار برداری و اینکه این نرم افز ار ها چه تفاوتی با نر م افزار های پیکسلی مثل فتوشاپ داره ، اشنا میشیم .همچنین در مورد ساختار تصویر توی نرم افزار های برداری و تفاوت اون با تصاویر رستری و مفهوم رزولیشن یاد می گیریم.

۳

در این ویدئو با قسمت های مختلف صفحه ی استارت (start page ) آشنا می شیم و یاد می گیریم چطور یک سند جدید ایجاد کنیم . از طریق new document به صفحه ی تنظیمات سند وارد می شیم و با گزینه های مختلف اون مثل سایز ها ی آماده و کاربرد های مختلف اونها در طراحی ، نحوه ی استفاده از bleed ، مود رنگی و سایر موارد آشنا می شیم. همچین یاد می گیریم که چطور تصاویر رو رو در نزم افزار باز کنیم یا اونها رو به داکیومنتی که ساختیم وارد کنیم.

۴

توی این ویدئو در مورد قسمت های مختلف نرم افزار مثل menu bar , control bar , tool box statuse bar, و انواع پنل ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور فضای کاری یا work space رو بر اساس نیاز کار خودمون بچینیم.

۵

توی این ویدئو با تب ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور بین تب ها حرکت کنیم یا چینش اونها رو عوض کنیم ، یاد می گیریم که چطوراز طریق گزینه ی arreng در منوی window تب ها رو به حالت زبانه ای یا شناور در صفحه در بیاریم و اون ها رو بر اساس نیاز خودمون در کنار هم بچینیم.

۶

۷

توی این ویدئو با مفهوم آرت بورد ، و نحوه ی کار با ابزار آرت بورد آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور تعداد آرتبورد ها رو کم یا زیاد کنیم ، اونها رو جابه کنیم ، اندازه ی اون ها رو تغییر بدیم یا با امکانات دیگه ای که در کنترل بار برای این ابزار وجود داره کار کنیم.

۸

توی این ویدئو با بعضی از امکانا ت و گزینه های موجود توی منوی view آشنا می شیم و در مورد screen mood و گزینه هایی که برای ویوی صفحه نمایش وجود داره یاد می گیریم و همچنین با نحوه ی کار کردن با گزینه ی outline و actual size آشنا می شیم.

فصل ۲ آشنایی با دستورات ابتدایی نرم افزار و شرتکات های آنها

۱

توی این ویدئو با zoom tool و hand tool که ابزار های بزرگنمایی و حرکت در صفحه هستن آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار ها در قسمت های خاصی از صفحه زوم کنیم همچنین با پنل navigator آشنا می شیم که به وسیله ی اون می تونیم زوم کردن و حرکت و جابه جایی در صفحه رو کنترل کنیم

۲

توی این ویدئو با بعضی از امکانات منوی ادیت ، دستوراتی مثل undo و redo ، copy ، cut،past وهمچنین شرتکات های این دستورات آشنا می شیم .

۳

توی این ویدئو در مورد خطوط راهنمای خط کش rulers) ) ، gide lines ، gride، و نحوه ی ظاهر کر دن و مخفی کردن اونها و همچنین شرتکات های ا ین دستورات و خیلی موارد دیگه توی منوی view یاد خواهیم گرفت.

۴

توی این ویدئو با سلکشن تول آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور هر آبجکتی که به داکیومنت وارد می کنیم یا اون رو ترسیم می کنیم رو به حالت انتخاب در بیاریم. همچنین یاد می گیریم که چطور به وسیله ی گزینه های مختلف منوی سلکت به صورت گروهی آبجت ها رو انتخاب کنیم . همچنین با lasso tool که یکی دیگه از ابزار های سلکت هست آشنا می شیم.

۵

توی این ویدئو با ترنسفورمیشن ها یعنی ابزار هایی که برای اعمال تغیراتی مثل جابه جایی ، تغییر اندازه تغییر زاویه و قرینه سازی و … از اونها استفاده می شه آشنا می شیم . همچنین یاد می گیریم که چطور از مسیر های مختلفی به این ابزار ها دسترسی پیدا کنیم.

۶

توی این ویدئو با مفهوم arrange و group کردن آبجکت ها آشنا می شیم ، شرتکات های موجود برای این دستورات رو یاد می گیریم ، به وسیله گروپ کردن آبجکت ها با هم اون هارو دسته بندی می کنیم و در نهایت چطور در صورت نیاز گروپ ها رو isolate کنیم.

۷

توی این ویدئو با مفهوم لایه ها آشنا می شیم، یاد می گیریم که لایه ها چی هستن و چطور از طریق پنل لایه ها می تونیم اونها رو مدیریت کنیم. قفل کردن لایه ها ، پنهان کردن اونها ، پاک کردن و موارد دیگه رو توی پنل لایه ها یاد می گیریم.

فصل ۳ آشنایی با ابزار های ترسیمی و انجام ترسیمات ساده و تصویرسازی

فصل ۴ معرفی با سیستم رنگی ( ابزار ها و امکانات برای رنگ گذاری)

فصل ۵ آشنایی با متن و تایپو گرافی به وسیله ابزار ها

فصل ۶ جمع بندی و کنترل سند چاپی

امتیاز کلی دوره

( ۴.۵)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۲

پروفایل
elham afzali
امتیاز من به این دوره
تشکر

خوب بود فقط نوع صحبت کردن مدرس خیلی حرف ها را می کشد


پروفایل
محسن سلمانوندی
امتیاز من به این دوره
دوره ایلوستریتور 2019

خوب بود


بیشتر