جشنواره پاییزی لیموناد، تا 70% تخفیف برای همه دوره‌ها ... همه_تخفیف‌ها

برنامه نویس

۲۰۰۰۰ تومـــان
۶۰۰۰ تومـــان
خریـد با ۷۰% تخفیف ویژه
تنها برای ۲ نفر

جزئیات آموزش

۲۲ درس در ۱ فصل

سطح

متوسط

مدت زمان ۲۲۶ دقیقه
حجم ۳۰۵.۸۱ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "دوره شروع برنامه نویسی با پایتون" :

زبان پایتون زبان ورود به دنیای برنامه نویسی است. آموزش مفاهیم این زبان از پایه بسیار مهم است که در دوره شروع برنامه نویسی با پایتون این مفاهیم را می توان آموخت.

شاید از اینکه وبسایت اینستاگرام با پایتون نوشته شده شوکه شوید. اما کاملا واقعی است.

زبان برنامه نویسی پایتون  در بسیاری از کشور ها در مدارس و دانشگاه ها به عنوان زبان اصلی ورود به دنیای برنامه نویسی تدریس می شود.

در عین حال هکرها و اسکریپت نویس های با سابقه از این زبان استفاده می کنند و کاربرد بسیار گسترده آن در هوش مصنوعی و ریاضیات بر هیچ برنامه نویسی پوشیده نیست. تعداد کتابخانه های از قبل آماده شده برای این زبان آن را به حریفی بسیار مهم برای تمام زبان های دیگر تبدیل کرده است.

و اکنون در تمامی زمینه های برنامه نویسی نام پایتون در اسامی نخست یافت می شود و جالب است بدانید که این اتفاق برای هیچ زبانی تاکنون رخ نداده است.

پایتون در برنامه نویسی سخت افزاری تا پردازش صوت و تصویر و هوش مصنوعی و ساخت اپ موبایلی و ویندوزی ولینوکسی و حتی طراحی وب سایت و ربات های گوناگون  و ... کاربرد دارد و هر روز به وسعت کاربرد های آن اضافه خواهد شد.

یادگیری پایتون را به همه توصیه می کنم تا دید بازتری نسبت به آینده و برنامه نویسی و علوم جدید داشته باشیم.

توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۴ قسمت آموزشی از ۲۲ قسمت را رایگان مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از خرید و ورود در آموزش قابل مشاهده است)

توجه: با اطمینان دوره آموزشی "دوره شروع برنامه نویسی با پایتون" را بخرید در صورتی که این آموزش مطابق با اطلاعات آن نبود و شما از خرید راضی نبودید، بازگشت وجه انجام می شود.

پیش نیازهای دوره شروع برنامه نویسی با پایتون :

تلاش - صبر


هدف گذاری دوره آموزشی :

آموزش مفاهیم و اصول برنامه نویسی پایتون


برای چه کسی مفید است ؟

کسانی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی را دارند.


ابزارهای مورد نیاز :

مفسر پایتون که در حین آموزش آن را نصب خواهیم کرد.


فصل ۱ آموزش پایتون

۱

قابلیت های زبان پایتون - ابزارهای لازم برای شروع کار و معرفی مسیر رسیدن به اهداف را بررسی خواهیم کرد.

۲

مفسر پایتون را فراخوانی خواهیم کرد و نحوه کد نویسی و ذخیره سازی پروژه ها را بررسی می کنیم. خواهیم دید برنامه نویسی واقعا زیباست.

۳

نوشتن چند خط برنامه به زبان پایتون باعث ایجاد انگیزه در ما خواهد شد. این زبان نسبت به فاصله گذاری و رعایت آن بسیار حساس است بنابراین در ابتدا این مشکل را حل کنیم.

۴

توضیح یک حالت منطقی شرطی خیلی ساده و بررسی فاصله گذاری هر بلاک کد.

۵

توضیحات هر دستوری که ما می نویسیم برای سایر برنامه نویسان و یا پس از گذشت یک مدت زمان طولانی به یادآوری منطق پیادی سازی هر کد کمک زیادی خواهد کرد.

۶

داده ها در دنیای کامپیوترها به انواع مختلف عددی و متنی و شی و ... تقسیم می شوند که لازم است این نوع ها را بدانیم تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

۷

یاد میگیریم که انواع داده ها را به یکدیگر تبدیل کنیم

۸

با استفاده از دستور import از برنامه های نوشته شده خود پایتون استفاده می کنیم و به عنوان مثال یک عدد رندوم را تولید خواهیم کرد.

۹

در پایتون می توانیم توضیحاتی را در چند سطر بیان کنیم- انواع داده ها را بیشتر بشناسیم

۱۰

انجام فرایندهای تکراری موضوع بسیار مهمی در هر زبان برنامه نویسی است و پایتون هم از این وضعیت جدا نیست، یکی از انواع حلقه های تکرار حلقه for است که در این بخش آن را بررسی خواهیم کرد.

۱۱

نحوه ی انجام عملیات های اولیه ریاضی در پایتون

۱۲

درنامگذاری ها ی هر برنامه نباید از کلمات رزرو شده پایتون استفاده کنیم چون مفسر پایتون آنها را با دستورات برنامه اشتباه خواهد گرفت- همچنین با استفاده از حلقه ها داده های روی آرایه ها و متن ها را به راحتی پردازش خواهیم کرد.

۱۳

نحوه ی استفاده از عملگرهای مقایسه ای مثل بزرگتر- کوچکتر و .. را یاد خواهیم گرفت و در پایتون از آنها استفاده می کنیم

۱۴

برنامه ای را خواهیم نوشت که از کاربر ورودی را دریافت کند و با دستورات IF وELIFو ELSE شروطی مهم را بررسی نماید.

۱۵

برنامه ای را خواهیم نوشت که از تمام موضوعاتی که یادگرفته ایم بهره بگیریم. ابتدا از کاربر قد و وزنشان را دریافت خواهیم کرد و سپس آنها را در یک گروه از چهار گروه طبقه بندی خواهیم کرد.

۱۶

به اعضای گوناگون یک لیست دسترسی خواهیم یافت و از حالت or در دستورات if استفاده می کنیم تا قدرت برنامه نویسی خود را افزایش دهیم.

۱۷

توابع در هر زبان برنامه نویسی از موضوعات بسیار مهم می باشند که در این درس نحوه نوشتن و نام گذاری توابع در پایتون را یاد خواهیم گرفت.

۱۸

استفاده از دستور حلقه ی while را در برنامه ها بررسی می کنیم.

۱۹

همواره از نیازهای بسیار مهم در پروژه های مختلف لزوم خواندن داده های موجود در یک فایل متنی بیرون از برنامه و یا ذخیره سازی داده های یک برنامه پایتون در یک فایل متنی است. پایتون در این باره بسیار کار را ساده کرده و با کمک آن به راحتی داده ها را ذخیره کرده یا خواهیم خواند.

۲۰

تکمیل نوع داده ای لیست و بررسی تاپل ها و نوع داده ای دیکشنری برای ذخیره سازی داده ها

۲۱

از مفاهیم جدید در زبان های سطح بالا و جدید استفاده از مدل برنامه نویسی شی گراء است . کلاس ها باعث بهبود فرایند توسعه برنامه ها می شود. در واقع کدهایی که قبلا توسط دیگران نوشته شده است را در قالب کلاس ها استفاده می کنیم که این باعث افزایش بسیار زیاد روند انجام یک پروژه خواهد شد و به علاوه کدهای استاندارد تری را خواهیم نوشت.

۲۲

با این روش برنامه هایی را که توسعه داده ایم را در سایر برنامه های پایتون به سادگی وارد می کنیم . بنابراین یک بار کد می نویسیم اما چند جا استفاده خواهیم کرد.

امتیاز کلی دوره

( ۰)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۰

هنوز بررسی برای این آموزش ثبت نشده است

بیشتر