فیلم آموزش پیش بینی بیوانفورماتیکی تاثیر جهش در پایداری پروتئین ها

۱۰۰۰۰ تومـــان
۶۰۰۰ تومـــان
خریـد با ۴۰% تخفیف ویژه
تنها برای ۲ نفر
کد تخفیف دارید؟
جزئیات آموزش

۵ درس در ۱ فصل

سطح

تمام سطوح

مدت زمان ۲۹ دقیقه
حجم ۶۴.۶۲ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "فیلم آموزش پیش بینی بیوانفورماتیکی تاثیر جهش در پایداری پروتئین ها" :

در این دوره ی آموزشی به توضیح نحوه ی پیش بینی تاثیر جهش های ژنتیکی در پایداری پروتئین ها با استفاده از ابزارهای آنلاین بیوانفورماتیکی میپردازیم.

پروتئین ها در طیف گسترده ای از حوزه های تحقیقاتی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. اهمیت بررسی ساختار و عملکرد پروتئین ها بحدی است که کوچکترین تغییرات در آن ها بر اثر رخداد یک جهش نادر موجب قطع یک فرآیند صنعتی یا از بین رفتن اثر زیست پزشکی یک دارو می شوند. بنابراین امروزه ابزارهای مختلفی برای مطالعه تاثیر عوامل گوناگون بر ساختار وعملکرد پروتئین ها معرفی شده است. یکی از حوزه های رو به رشد در خصوص ارزیابی تاثیر تغییرات خواسته یا پیش بینی نشده در پایداری، ساختار و عملکرد پروتئین ها ابزارها و روش های بیوانفورماتیکی است. داکینگ مولکولی، داینامیک مولکولی و وب سرورهای آنلاین مختلفی که جهت بررسی پروتئین ها معرفی شده اند بخشی از این ابزار ها می باشند.

با استفاده از ابزارهای بیوانفورماتیکی در مدت زمان کوتاه و با دقت نسبتا بالایی میتوان تاثیر عوامل مختلف نظیر دما، غلظت یونی، فشار و نیز جهش ها را در پایداری، ساختار و عملکرد پروتئین ها را بررسی کرد. در دوره ی پیش رو تاثیر جهش به عنوان یکی از عوامل مهم از بین رفتن یا تحت تاثیر قرار گرفتن ساختار و عملکرد پروتئین ها با استفاده از سرورآنلاین آموزش داده می شود. در این دوره سعی شده تا در مدت زمان محدود و بطور خلاصه و مفید جنبه های مختلف تاثیر جهش بر عملکرد پروتئین ها توضیح داده شود. 

توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۱ قسمت آموزشی از ۵ قسمت را رایگان مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از خرید و ورود در آموزش قابل مشاهده است)

توجه: با اطمینان دوره آموزشی "فیلم آموزش پیش بینی بیوانفورماتیکی تاثیر جهش در پایداری پروتئین ها" را بخرید در صورتی که این آموزش مطابق با اطلاعات آن نبود و شما از خرید راضی نبودید، بازگشت وجه انجام می شود.

پیش نیازهای فیلم آموزش پیش بینی بیوانفورماتیکی تاثیر جهش در پایداری پروتئین ها :

در این دوره سعی شده تا مباحث بصورت پایه ای مطرح شود. لذا تمامی دانشویان گرامی با هر سطحی میتوانند از مطالب ارائه شده استفاده کنند و یادگیری این دوره نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد.

هدف گذاری دوره آموزشی :

هدف از این دوره یادگیری نحوه ی استفاده از سرورهای آنلاین بیوانفورماتیکی برای پیش بینی اثر جهش در پایداری پروتئین ها می باشد.

برای چه کسی مفید است ؟

این دوره ی آموزشی برای کلیه دانشجویان مقاطع مختلف زیست شناسی، بیوتکنولوژی و علوم پایه پزشکی مفید است.

ابزارهای مورد نیاز :

نرم افزارویرایش گر متن (context)- اینترنت- مرورگر گوگل کروم

فصل ۱ بررسی نقش جهش در پروتئین ها

۱

در این بخش به معرفی اجمالی اهداف دوره، نقش جهش در سیستم های زیستی بویژه پروتئین ها، اهمیت مطالعه جهش و کاربرد آن در تحقیقات زیستی، فرآیند های صنعتی و پزشکی می پردازیم.

۲

در این قسمت ضمن معرفی پیش نیازهای شروع پروژه به نحوه دریافت فایل پروتئین، مشاهده ساختار سه بعدی آن و نیز نحوه اصلاح فایل pdb قبل از آنالیز نهایی خواهیم پرداخت.

۳

در ادامه مباحث جلسات قبل در این بخش به ادامه توضیح نقش جهش ها در ایجاد ناپایداری پروتئین ها و معرفی سرور آنلاین مورد استفاده می پردازیم. علاوه بر آن بخش اول نرم افزار آنلاین مورد استفاده یعنی نحوه اعمال جهش نقطه ای و بررسی نتایج حاصل شده را شرح خواهیم داد.

۴

در این قسمت از آموزش به معرفی بخش دوم نرم افزار و نحوه اعمال چندین جهش هم زمان در پروتئین موردبررسی خواهیم پرداخت. افزون بر این نحوه آماده سازی ورودی مورد نیاز نرم افزار و تفسیر نتایج این بخش نیز در این قسمت ارائه می شود.

۵

در این بخش قسمت سوم نرم افزار مورد استفاده یعنی نحوه بررسی سیستماتیک جهش ها، اعمال جهش، احتمالات موجود برای رخداد یک جهش و تفسیر نتایج را خواهیم داشت.

امتیاز کلی دوره

( ۰)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۰

هنوز بررسی برای این آموزش ثبت نشده است

بیشتر