آموزش ویدیویی مدیریت کامنت کاربران در شبکه اجتماعی - دوبله فارسی لیندا

( ۱ بررسی با میانگین ۵ امتیاز)
۸۵۰۰ تومـــان
جزئیات

۲۴ درس در ۷ فصل

سطح

مقدماتی

مدت زمان ۸۱ دقیقه
حجم ۲۱۱.۶۳ مگابایت
اشتراک گذاری در

توضیحات "آموزش ویدیویی مدیریت کامنت کاربران در شبکه اجتماعی - دوبله فارسی لیندا" :

مدیریت کامنت کاربران در شبکه اجتماعی کاری مهم است در این دوره آموزشی شما نحوه مدیریت و تعامل با کاربران از طریق کامنت ها در شبکه های اجتماعی را فرا می گیرید

ایجاد یک انجمن آنلاین نیازمند ارتباط و تعامل با دیگرانه. چه توییت باشه چه پست یا عنوان فیسبوک، کامنت هایی براشون وجود داره. بهترین تمرین ها رو اینجا برای پاسخ به کامنت ها، شناختن مخاطبین و ایجاد اعتبار آنلاین آموزش ببینین.مارتین شروینگتون به توضیح نقش روانشناسی در اداره کردن سلامت یک انجمن میپردازه و نکاتی درمورد بالا بردن میزان ارتباطات از طریق پست هایی با محتواهای جالب توجه متل تصاویر و سوالات رو بیان میکنه. به علاوه، به شما نحوه ی جلوگیری از ایجاد انجمن های منفی رو همراه با نکاتی درباره سروکله زدن با غول های بداخلاق کامنت و برگردوندن مکالمه به مسیر عادی ش آموزش میده. موضوعات شامل: ارتباط با مخاطب درست استفاده از پلت فرم برای کامنت های زنجیره ای و غیر زنجیره ای ساختارسازی پست های رسانه اجتماعی استفاده از هشتگ، تصاویر و سوالات بالا بردن میزان ارتباط اجتماعی رابطه سازی جلب توجه در کامنت های ناپیوسته

توجه: با اطمینان دوره آموزشی "آموزش ویدیویی مدیریت کامنت کاربران در شبکه اجتماعی - دوبله فارسی لیندا" را بخرید در صورتی که این آموزش مطابق با اطلاعات آن نبود و شما از خرید راضی نبودید، بازگشت وجه انجام می شود.

توجه: پس از خرید و ورود به "آموزش ویدیویی مدیریت کامنت کاربران در شبکه اجتماعی - دوبله فارسی لیندا" فیلم های آموزشی را می توانید مشاهده یا دانلود کنید.

توجه: قبل از شرکت در دوره آموزشی شما می توانید پیش نمایش و ۵ قسمت آموزشی از ۲۴ قسمت را رایگان مشاهده کنید.(آموزش هایی که در سمت راست آن ها قفل باز است قبل از ورود در آموزش قابل مشاهده است)

از سری آموزش های لیندا - Lynda

عنوان اصلی آموزش : Managing Customer Comments

فصل ۱ مقدمه

۱

فصل ۲ اصول مقدماتی

۱

۲

۳

۴

فصل ۳ شناخت تفاوت در پلت فرم ها

۱

۲

فصل ۴ محتوایی که به اشتراک میگذارید

فصل ۵ چطور بیشترین سود را از ارتباط ببریم

فصل ۶ نکات بیشرفته

۱

۲

۳

۴

۵

۶

فصل ۷ نتیجه گیری

۱

امتیاز کلی دوره

( ۵)

تعداد بررسی های ثبت شده : ۱

پروفایل
امیر ولی پور
امتیاز من به این دوره
راه حل ساده یک دغدغه بزرگ

همیشه کامنت گذاری و ارتباط با کاربران دغدغه بسیار بزرگی به حساب می‌آید که می‌تونیم اون را مدیریت کنیم.


بیشتر